מספר דרכים להתחיל להשקיע בנדל"ן גם ללא הון עצמי גבוה
מספר דרכים להתחיל להשקיע בנדל"ן גם ללא הון עצמי גבוה

מספר דרכים להתחיל להשקיע בנדל"ן גם ללא הון עצמי גבוה

השקעה בנדל"ן היא כבר זמן רב דרך פופולרית עבור אנשים לבנות עושר ולייצר הכנסה פסיבית. עם זאת, משקיעים פוטנציאליים רבים מיואשים מהעלויות הגבוהות מראש הכרוכות ברכישת נכס. החדשות הטובות הן שישנן מספר דרכים להשקיע בנדל"ן ללא הון עצמי גבוה. מהשקעה בקרן השקעות נדל"ן (REITs) ועד להשתתפות במימון המונים או שותפויות נדל"ן, המשקיעים יכולים לבחור מתוך מגוון אפשרויות השקעה שמתאימות למטרות הפיננסיות ולסובלנות הסיכון שלהם. בדיון זה נבחן את הדרכים השונות להשקעה בנדל"ן ללא הון עצמי גבוה ונדון ביתרונות ובסיכונים הכרוכים בכל אפשרות.

קרנות השקעות בנדל"ן

חברות ריט הן חברות המחזיקות ומפעילות נכסי נדל"ן כגון בנייני דירות, נכסים מסחריים או מרכזי קניות. משקיעים יכולים לקנות מניות ב-REIT, מה שמאפשר להם להחזיק בחלק מהנכסים שבבעלות ה-REIT. חברות REIT מחויבות על פי חוק לחלק לפחות 90% מההכנסה החייבת שלהן לבעלי המניות בצורה של דיבידנדים, מה שהופך אותן להשקעה פסיבית בהכנסה. ניתן לסחור ב-REIT בבורסה לניירות ערך או בבעלות פרטית.

מימון המונים בנדל"ן

מימון המונים בנדל"ן הוא דרך לאסוף כסף ממספר משקיעים כדי לממן פרויקט נדל"ן. משקיעים יכולים להשקיע בפרויקטים של נדל"ן עם כמה מאות דולרים בודדים. פלטפורמות מימון המונים גובות בדרך כלל עמלה עבור השירותים שלהן ועשויות לדרוש מהמשקיעים לקבל הסמכה או לעמוד בדרישות מסוימות של שווי נקי. השקעות מימון המונים יכולות להציע תשואות גבוהות, אך הן מגיעות גם עם סיכונים גבוהים ולרוב אינן נזילות.

שותפויות נדל"ן

שותפויות נדל"ן מאפשרות למשקיעים לאגד את כספם יחד לרכישה ותפעול של נכס. כל משקיע תורם סכום כסף מסוים, והרווחים מתחלקים בין השותפים לפי אחוז הבעלות שלהם. שותפויות נדל"ן יכולות להיווצר במבנים שונים, כגון שותפויות מוגבלות או חברות בערבון מוגבל. השקעה מסוג זה יכולה להיות רווחית, אך היא דורשת הרבה בדיקת נאותות ותכנון קפדני כדי להבטיח שותפות מוצלחת.

שטרי מקרקעין

שטרי מקרקעין הם הלוואות המובטחות במקרקעין. משקיעים יכולים לרכוש שטרות אלה ממלווים או משקיעים אחרים. כאשר הלווה משלם את תשלומי ההלוואה, המשקיע מרוויח ריבית על תשלומי ההלוואה מבלי להחזיק בנכס. שטרי נדל"ן יכולים להוות השקעה פסיבית בהכנסה ולהציע תזרימי מזומנים צפויים, אך חשוב לחקור את אמינות האשראי של הלווה ואת שווי הנכס.

הסכמי שכירות לבעלות

הסכמי שכירות לבעלות מאפשרים למשקיעים לשכור נכס מהבעלים עם אפשרות לרכוש אותו במועד מאוחר יותר. זו יכולה להיות דרך טובה להשקיע בנכס ללא מקדמה גדולה. הסכמי שכירות לבעלות כרוכים בדרך כלל בתשלום שכר דירה חודשי גבוה יותר, אך ניתן לזכות חלק משכר הדירה כמקדמה אם המשקיע בוחר לממש את האופציה לרכישת הנכס. השקעה מסוג זה עשויה להיות מסוכנת מכיוון שהנכס עשוי שלא לעלות בערכו, וייתכן שלמשקיע אין את הכספים לרכוש את הנכס בתום תקופת השכירות.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

ריבית דריבית – התחילו לגרום לכסף לעבוד בשבילכם

כסף אינפו

מה המשמעות של קריסת בנק על המשק?

כסף אינפו

10 טיפים קטנים: כיצד לחסוך כסף בחיי היומיום ולשים בצד?

כסף אינפו

ממה מושפעת הריבית וכיצד היא משפיעה על ההתנהלות הכספית האישית?

כסף אינפו

המדריך למתחילים: היתרונות והסיכונים שבהשקעה במניות

כסף אינפו

כיצד להתחיל להשקיע השקעות קטנות עם מעט כסף?

כסף אינפו

הגב לפוסט