השפעת האינפלציה על ההשקעות והחסכונות שלך
השפעת האינפלציה על ההשקעות והחסכונות שלך

השפעת האינפלציה על ההשקעות והחסכונות שלך

אינפלציה היא אחד הגורמים הכלכליים המשמעותיים ביותר שיכולים להשפיע על החסכונות וההשקעות שלך בטווח הארוך. כאשר שיעור האינפלציה עולה, ערך הכסף שלך יורד, ואתה יכול לקנות פחות סחורות ושירותים באותה כמות כסף. כתוצאה מכך, הערך האמיתי של החסכונות וההשקעות שלך עלול להישחק.

השפעת האינפלציה על החיסכון יכולה להיות משמעותית, במיוחד אם אתה שומר את הכסף שלך בחשבונות חיסכון בריבית נמוכה. לדוגמה, נניח שיש לך 10,000 שקל בחשבון חיסכון שמשלם ריבית של 1% בשנה. אם שיעור האינפלציה הוא 3%, ערך חשבון החיסכון שלך יקטן ל-9,709 שקל במונחים ריאליים לאחר שנה. משמעות הדבר היא שהחסכונות שלך איבדו ערך, ואתה לא יכול לקנות בכספך הרבה כמו שהיית יכול קודם.

יתר על כן, אינפלציה יכולה להשפיע גם על ההשקעות שלך בהכנסה קבועה, כגון אג"ח. אם אתה משקיע באג"ח בריבית קבועה, אינפלציה עלולה לשחוק את ערך תשואות ההשקעה שלך. לדוגמה, אם אתה משקיע באג"ח עם תשואה שנתית של 2% והאינפלציה עומדת על 3%, אתה למעשה מפסיד כסף, שכן שיעור האינפלציה גבוה מהתשואה על ההשקעה שלך. המשמעות היא שההשקעה שלך לא עומדת בקצב האינפלציה, והערך הריאלי של תשואות ההשקעה שלך יורד.

עם זאת, השקעות מסוימות יכולות להגן מפני אינפלציה. אלה כוללים נכסים כגון נדל"ן, סחורות ומניות. נדל"ן יכול לעלות בערכו לאורך זמן, לעמוד בקצב או אפילו לעלות על שיעור האינפלציה, ובכך לשמר את כוח הקנייה שלך. באופן דומה, סחורות כמו זהב או נפט יכולות גם להוות הגנה יעילה מפני אינפלציה מכיוון שמחיריהן נוטים לעלות כאשר האינפלציה גבוהה. לבסוף, מניות יכולות להציע גם הגנה מפני אינפלציה שכן ערך מניות החברות נוטה לעלות עם הזמן, המשקף את צמיחת הרווחים וציפיות האינפלציה של החברות.

לסיכום, לאינפלציה יכולה להיות השפעה משמעותית על החיסכון וההשקעות שלכם בטווח הארוך. בעוד שהשקעות מסוימות יכולות להציע תשואות גבוהות יותר, הן עשויות גם לשאת בסיכון גבוה יותר, ויש לקחת בחשבון את השפעת האינפלציה בעת הערכת השקעות פוטנציאליות. גיוון תיק ההשקעות שלך בין סוגי נכסים שונים שהיו יעילים בעבר בהגנה מפני אינפלציה יכול לעזור להפחית את השפעת האינפלציה על החסכונות וההשקעות שלך.

כתבות נוספות שאולי תאהבו

ריבית דריבית – התחילו לגרום לכסף לעבוד בשבילכם

כסף אינפו

הפדרל ריזרב הלווה 300 מיליארד דולר בקרנות חירום לבנקים בשבוע האחרון

כסף אינפו

שוק הנדל"ן בארה"ב ירד בשיעור של 2.3 טריליון דולר מאז קיץ 2022

כסף אינפו

הבנת דירוג האשראי שלך – מה זה ולמה זה חשוב?

כסף אינפו

לחסוך כסף לדירה הראשונה שלכם – מספר טיפים לזוגות צעירים

כסף אינפו

10 טיפים קטנים: כיצד לחסוך כסף בחיי היומיום ולשים בצד?

כסף אינפו

הגב לפוסט